EcoDrive – Ekonomický a Ekologický pohľad na štýl jazdy vodičov

ecodrive 728x90 B

Viete ktoré je najlepšie terénne auto?
Predsa to firemné ….

Určite poznáte tento starý, ale pravdivý vtip. Nejedno služobné vozidlo sa „nedožije“ ani pár rokov bez toho, aby nemuselo ísť do generálky. Ak hľadáte riešenie, ponúkame Vám ho.

Systém EkoDrive od firmy INFOCAR a.s. ponúka hodnotenie štýlu jazdy Vašich vodičov. Nemusíte s nimi sedieť v kabíne ani ich sledovať, stačí do vozidla namontovať zariadenie, ktoré bezobslužne vyhodnocuje ich štýl jazdy v týchto parametroch:

Dodržanie maximálnej povolenej rýchlosti
Hodnotenie akcelerácie vodiča
Hodnotenie brzdenia vodiča
Hodnotenie komfortu jazdy (prejazdy zákrutami)
Presné a citlivé 3D gyro senzory vyhodnotia, či Váš je vodič pretekár a zbožňuje jazdu brzda-plyn, alebo sa správa ekonomicky. Systém vyhodnotí ako vodič jazdí: jeho rozbiehanie či brzdenie, dodržiavanie dopravných predpisov v oblasti rýchlosti, popíše Vám riziká nehôd, chyby v správaní vodiča a štýle jazdy.

Naviac, systém Vám ukáže ekonomický prepočet, o koľko narástli náklady na spotrebu pohonných hmôt, na nadmerné opotrebenie pneumatík alebo iných komponentov vozidla.

Dozviete sa, že na 100 km platíte možno o 30-40% vyššie náklady len preto, že Vaši zamestnanci vyznávajú razantný štýl jazdy. Okrem iných funkcií zistíte aj to, ako negatívne ovplyvnil štýl jazdy Vašich vodičov životné prostredie zvýšenými emisiami CO2, nárastom hluku či prašnosti prostredia.

Na vývoji, výskume a testovaní systému EkoDrive sme spolupracovali s odborníkmi z tejto oblasti: Andis s.r.o, SLOVDEKRA s.r.o, Výskumný ústav dopravný, a.s., Žilina a iní…

Ak Vás táto téma zaujala zavolajte a dohodnite si s nami nezáväzné predstavenie systému s ktorým môžete významne ušetriť a znížiť si prevádzkové náklady Vašich firemných vozidiel.

Dokedy bude najlepšie terénne auto to Vaše firemné?

ecodrive 468x60

 

 

 

 

Posted in Blog, Software